عطرهای سرد و گرم را با خواندن این مطلب بهتر خواهید شناخت

cold-and-warm-scents

در ارتباط با عطرهای سرد و گرم و با آمدن پاییز و زمستان عطرهای بسیاری توسط برندهای مختلف، متناسب با این فصل‌ها روانه بازار می‌شوند. این‌ عطرها با طبع گرمی که دارند به نوعی مکمل هوای خنک فصل‌های سرد محسوب می‌شوند؛ همان‌طور که عطرهایی با طبع خنک و سرد برای فصل بهار و تابستان در بازار عرضه می‌شوند. با این حال اگر به یک برند یا عطر خاصی وفادار هستید، به‌طور قطع می‌توانید تمام طول سال از آن استفاده کنید. این مقاله در مورد تشویق شما برای خرید عطر و ادکلن مطابق فصل‌ها نیست بلکه فقط یک دانشی را درباره عطرهای سرد و گرم با شما به اشتراگ می‌گذارد.

رابطه طبع افراد با عطر و ادکلن سرد و گرم

قبل از ساخت و تولید عطر جدید، برای شیمی‌دانانی که در آزمایشگا‌های عطرسازی کار می‌کنند، مهم است بدانند چه افرادی از چه نوع عطری استفاده می‌کنند. وظیفهٔ آن‌ها اندازه‌گیری دقیق مواد مورد نیاز در نت‌های اولیه، میانی و پایه است.

بعضی عطرها مناسب افراد سردمزاج هستند و بهتر است در فصل پاییز و زمستان استفاده شوند، بعضی دیگر هم مناسب افراد گرم مزاج هستند و بهتر است در فصل بهار و تابستان استفاده شوند. در ضمن گروهی از عطرها هم هستند که برای افرادی با طبع معتدل مناسب‌تراند و می‌توان از این عطرها در همهٔ فصول سال استفاده کرد. عطرهای تابستانه نت‌های پایه خیلی قوی و با دوامی ندارند، توصیه می‌شود در تابستان از عطرهای سنگین و غلیظ استفاده نکنید زیرا در غیر این صورت تحمل روزهای گرم این فصل بسیار طاقت‌فرسا خواهد بود. از طرف دیگر عطرهای زمستانه طبع گرم و سنگینی دارند زیرا در طول زمستان درجه حرارت بدن شما پایین می‌آید مخصوصا اگر طبع سردی داشته باشید.

گرمای بدن ما باعث از بین رفتن عطر و تبخیر سریع‌تر آن می‌شود. بهتر است افرادی که طبع گرم دارند از عطرهایی با رایحهٔ گل‌ها و مرکبات استفاده کنند. کسانی هم که طبع بدن‌شان سرد است، در زمستان به سراغ عطرهای غلیظ و شیرین بروند که بوی آن‌ها شبیه به رایحهٔ وانیل، گلاب و کارامل است.

عطر و ادکلن سرد و کاربرد آن

عطرهای سرد از رایحه‌های مختلفی تشکیل شده‌اند. نت‌های اولیه یا بالایی این عطرها بسیار سبک هستند و ماندگاری آن‌ها حدودا ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. نت‌های میانی تقریبا بعد از ۱۵ دقیقه آشکار می‌شوند و ممکن است تا یک ساعت ماندگاری داشته باشند. نت‌های پایه در این عطرها دوام بیشتری دارند و معمولا برای چند ساعت بوی آن‌ها را حس می‌کنیم.

رایحهٔ عطرهای سرد

با بوییدن عطرهای سرد معمولا رایحهٔ مرکبات، گل‌‌ها و میوه‌های خنک مثل خیار و هندوانه را استشمام می‌کنیم، بوییدن این رایحه‌ها حس تازگی و طراوت را به ما القا می‌کند.

عطرهای سرد معمولا حاوی الکل هستند

الکل موجود در عطرها باعث تبخیر آن بر روی پوست شما می‌شود، این تبخیر به پایین آمدن دمای بدن‌تان کمک می‌کند. بنابراین افرادی که طبع گرمی دارند بهتر است از این نوع عطرها بیشتر استفاده کنند.

بعضی از عطرهای سرد ماندگاری بیشتری نسبت به بقیه دارند

افرادی با پوست‌های خشک ماندگاری عطرهای سرد را نسبت به کسانی که پوست چرب دارند کمتر حس می‌کنند. علت این موضوع تاثیر روغن  موجود بر روی پوست‌های چرب در ماندگاری بیشتر عطرها است. علاوه بر این، «PH» پوست نیز در ماندگاری عطرها مؤثر است؛ بهتر است بدانید سطح «PH» یا اسیدیتهٔ پوست در افراد مختلف با هم فرق می‌کند.

نمونه هایی از عطرهای سرد

ادکلن «Ellis Brooklyn Salt Eau de Parfum»

Ellis Brooklyn Salt Eau de Parfum عطرهای سرد و گرم

این محصول ویژه، حال و هوای اقیانوس و خنکی ساحل را به همراه برگ‌های گیاه یلانگ یلانگ برای شما تداعی می‌کند. رایحهٔ گل بنفشه، شکوفهٔ پرتقال، ترنج و گل مینا به خنک شدن شما در روزهای گرم سال کمک می‌کند.

ادکلن «diptyque Eau de Parfum Eau Capitale»

 عطرهای سرد و گرمdiptyque Eau de Parfum Eau Capitale

آیا طبع گرم شما باعث شده از قدم زدن در روزهای آفتابی تابستان دوری کنید؟ دکلن «diptyque Eau de Parfum Eau Capitale» بهترین انتخاب برای شما است که با رایحهٔ گل‌ رز، ترنج و توت فرنگی، داغی بیش از حد شما را فروکش می‌کند.

ادکلن « Sundazed Eau de Parfum»

 در عطرهای سرد و گرمSundazed Eau de Parfum

مثل آب شدن یک آبنبات پرتقالی در دهان، استفاده از این ادکلن هم باعث خنک شدن و بالا رفتن حس نشاط در شما می‌شود. با استفاده از ادکلن « Sundazed Eau de Parfum» انگار که در دوران کودکی خود به یک سفر اعجاب انگیز رفته‌اید. مناسب برای افرادی که طبع گرم دارند.

عطر و ادکلن گرم و کاربرد آن

از بین عطرهای سرد و گرم معمولا عطرهای گرم ماندگاری زیاد و غلظت فراوانی دارند، بهتر است افرادی با طبع گرم کمتر از این نوع عطرها استفاده کنند تا دچار سردردهای احتمالی نشوند.

رایحهٔ عطرهای گرم

با بوییدن عطر و ادکلن‌های گرم، معمولا رایحهٔ چوب صندل یا مشک به مشام شما می‌رسد. این نت‌ها باعث افزایش ماندگاری عطر می‌شوند و برای اشخاصی که طبع سرد دارند بسیار مناسب‌اند. به‌طور کلی استفاده از عطرهای گرم برای فصول سرد سال یعنی پاییز و زمستان بیشتر توصیه می‌شود.

نمونه‌هایی از عطرهای گرم

ادکلن «Tom Ford Ombré Leather»

Tom Ford Ombré Leather

برای افزایش جذابیت‌تان کافیست در روزهای سرد زمستان از این ادکلن استفاده کنید. رایحهٔ هل، چرم و پاچولی گرمای خاصی به این محصول بخشیده‌اند؛ ممکن است فکر کنید باتوجه به نت‌های غلیظ آن، رایحهٔ خیلی سنگینی داشته باشد اما برعکس، این ادکلن به‌ طرز عجیبی سبک است و برای افرادی که میگرن یا سردردهای مزمن دارند بسیار مناسب است.

ادکلن «Byredo Tobacco Mandarin»

Byredo Tobacco Mandarin در معرفی عطرهای سرد و گرم

برند «Byredo» در بازارهای جهانی کاملا معروف و شناخته شده است، «tobacco mandarin» از جدیدترین محصولات این برند است که مخصوص افراد مرموز و پیچیده طراحی شده است. عطر و بوی این ادکلن لطافت عجیبی دارد و رایحهٔ آن همیشه در ذهن شما باقی می‌ماند.

ادکلن « Jo Malone London Cypress & Grapevine Cologne Intense»

 عطرهای سرد و گرمJo Malone London Cypress & Grapevine Cologne Intense

در روزهای خنک سال افرادی که طبع سردی دارند بهتر است از این نوع عطرها استفاده کنند. « Jo Malone London Cypress & Grapevine Cologne Intense» با رایحهٔ چوب صندل، عنبر، چوب کاج و رایحهٔ چوب درخت انگور عطر و بوی بی‌نظیری را ایجاد می‌کند. کافیست کمی از این معجون را پست گوش‌های‌تان بزنید تا گرمای لذت‌بخش آن را حس کنید.

معرفی عطرهای معتدل

در ادامه چند عطر و ادکلن خاص را برای افرادی که طبع متعادل دارند و می‌خواهند در تمام روزهای سال از یک نوع عطر استفاده کنند به شما معرفی می‌کنیم.

اسپری ادکلن « Flowerbomb»

 عظرهای سرد و گرمFlowerbomb

این ادلکن معروف از محصولات «Viktor&Rolf» توانسته محبوبیت فراوانی را در بین مردم بدست بیاورد. رایحهٔ این ادکلن درست مثل بسته‌بندی آن شبیه یک نارنجک عمل می‌کند. بعد از اسپری این ادکلن روی پیراهن خود، با انفجاری از رایحهٔ گل‌های یاس و رز در اطراف‌تان مواجه می‌شوید.

ادکلن « Pleasures Eau de»

Pleasures Eau de در معرفی عطرهای سرد و گرم

آیا به‌دنبال یک عطر معتدل و مقرون به‌صرفه هستید؟ این ادکلن بهترین انتخاب برای شما است. طراح مشهور عطر «Evelyn Lauder» این ادکلن را برای انتقال حس طراوت گل‌ها بعد از باران بهاری، با نت‌های اولیهٔ سوسن سفید، گل بنفشه و برگ‌های سبز طراحی کرده است.

ادکلن « Black Opium»

Black Opium

درست مثل یک فنجان قهوه‌ که هر روز می‌نوشید، استفاده از این ادکلن هم اعتیاد آور است. رایحهٔ قهوه، وانیل، شکوفهٔ پرتقال، گل یاسمن و گلابی با هم ترکیب شده‌اند تا رایحه‌ای اغوا کننده را ایجاد کنند. مخصوص افرادی که طبع معتدل دارند و می‌خواهند تمام روزهای سال از یک عطر برای خوش‌بو شدن استفاده کنند.

ادکلن « Coco Mademoiselle»

Coco Mademoiselle

اگر می‌خواهید اطرافیان خود را تحت تاثیر قرار دهید، به‌طوری که همیشه اسم ادکلنی که استفاده می‌کنید را بپرسند؛ ادکلن « Coco Mademoiselle» بهترین انتخاب در بین عطرهای سرد و گرم است. رایحهٔ به‌کار رفته در این محصول شامل پرتقال، گل یاسمن، گل رز و وانیل است که این ادکلن را به یک محصول کلاسیک و خاص تبدیل کرده است.

ادکلن « Miss Dior Blooming Bouquet»

عطرهای سرد و گرم Miss Dior Blooming Bouquet

تصور کنید که در یک باغ پر از گل‌های فرانسوی احاطه شده‌اید، گل‌های رز و پیونی که عطر و بوی آن‌ها شما را مست خود کرده‌اند. تنها چند قطره از رایحهٔ ادکلن « Miss Dior Blooming Bouquet» کافیست تا شما را به این باغ زیبا ببرد.

ادکلن « Baccarat Rouge 540»

Baccarat Rouge 540

محصولی که « Maison Francis Kurkdjian» آن را خلق کرد، به لطف عطر و بوی غیر قابل وصفی که دارد، به سرعت معروف شد و طرفداران بسیاری را بدست آورد. این ادکلن منحصربه‌فرد‌ترین ترکیب گل یاس، درخت سرو و عنبر را در خود دارد که به نوعی گرم، احساسی و معتدل است. اگر یکبار از این ادکلن استفاده کنید دیگر به سراغ رایحهٔ جدیدی نمی‌روید و مشتری همیشگی آن خواهید شد. با استفاده از این ادکلن مردم همیشه از شما خواهند پرسید، نام عطری که استفاده می‌کنید چیست؟

ادکلن « Amazing Grace»

Amazing Grace

فرقی نمی‌کند به بوهای تند حساس هستید یا به دنبال رایحهٔ لطیف برای استفاده روزانه باشید، این ادکلن ملایم شما را از سردرگمی برای انتخاب عطر موردنظرتان نجات می‌دهد. نت‌‌های مرکباتی مثل پرتقال و گریپ‌فروت با رایحهٔ گل‌های خوش‌بو ترکیب شده‌اند تا این محصول ویژه را برای شما پدید آورند.

ادکلن « Black Tulip»

  عطرهای سرد و گرم Black Tulip

این ادکلن از محصولات «Nest Fragrances» است که در ساخت آن از کارهای هنرمند انگلیسی قرن ۱۸ میلادی خانم مری دلانی«Mary Delany» الهام گرفته شده است. عطر و بوی این ادکلن شامل رایحهٔ گل بنفشه، یاسمن، آلوی سیاه و عنبر است که عطری اغوا کننده را به‌‌وجود آورده.

ادکلن « Mon Guerlain»

Mon Guerlain

با این ادکلن عجیب‌وغریب، سفر به دور دنیا را از طریق رایحه‌ها تجربه کنید. نت‌های اسطوخودوس، گل یاس، چوب صندل و وانیل رایحهٔ گرم و معتدلی به این ادکلن بخشیده که برای افرادی با طبع معتدل بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید