عطر مناسب فصل تابستان|راهنمای انتخاب عطر مناسب در فصل گرما

عطر مناسب فصل تابستان

همانطور که در ماه‌های گرم تابستان به پوشیدن لباس‌های سبک و راحت روی می‌آوریم، نوع عطری که استفاده می‌کنیم هم باید سبک، تازه و تابستانی باشد. اما عطر مناسب فصل تابستان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ همانطور که احتمالا حدس زده‌اید رایحهٔ استفاده شده در این عطرها، باعث شده که برای فصل گرما یک انتخاب عالی باشند. در ادامهٔ این مطلب رایحهٔ مناسب فصل تابستان و چند محصول ویژه برای این فصل را به شما معرفی می‌کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

رایحه‌های مناسب فصل تابستان

 

ترنج

عطر مناسب فصل تابستان ترنج

عطر و بو‌های مختلفی برای روزهای گرم سال وجود دارند، اولین آن‌ها رایحهٔ ترنج است. اسانس مطبوع این میوه در واقع ماده‌ای روغنی است که از پوست آن گرفته می‌شود. این میوه از خانوادهٔ مرکبات است که روغن پوست آن بوی خوش‌آیندی دارد. برای توصیف این رایحه می‌توان گفت که بویی شبیه به عطر شکوفه و پرتقال دارد و گروه بویایی آن شیرین است. شاید با این رایحه آشنایی داشته باشید، زیرا معمولا از آن برای طعم دادن به چای ارل گری استفاده می‌شود.

 

روغن  شکوفه بهارنارنج

بهارنارنج

روغن شکوفه بهارنارنج که در عطرسازی به آن نرولی «neroli» می‌گویند، از شکوفه‌های درخت نارنج بدست می‌آید. این شکوفه‌ها را به روش دست‌چین جمع‌آوری کرده و بعد از بخارپز کردن آن، مایعی که بدست می‌آید را تقطیر می‌کنند تا روغن بهارنارنج حاصل شود.

 

گیاهان معطر

گیاهان معطر

بسیاری از گیاهان معطر در ساخت عطر مناسب فصل تابستان استفاده می‌شوند؛ گیاهانی مثل: پاچولی، رزماری، گشنیز و نعنا. این گیاهان سر سبز عطر بسیار مطبوعی دارند و حس تازگی و طراوت را در شما ایجاد می‌کنند.

 

انواع مرکبات و میوه‌ها

انواع مرکبات و میوه ها در عطر مناسب فصل تابستان

این میوه‌ها شامل پرتقال، آناناس، گریپ‌فروت و لیمو هستند. مرکبات در راحیهٔ اولیه عطرها نقش مهمی دارند، ابتدا به وضوح عطر آن‌ها را حس می‌کنید اما به سرعت محو می‌شوند.

رایحهٔ گل‌ها

گل ها در عطر مناسب فصل تابستان

اگرچه رایحهٔ گل‌ها خیلی مردانه بنظر نمی‌رسد، اما با ترکیب این بوها با رایحه‌های دیگر می‌توان عطرهای مردانه‌تری تولید کرد. از رایج‌ترین این گل‌ها می‌توانیم به شکوفهٔ پرتقال، اسطوخودوس، بنفشه، یاسمن، شمعدانی و گل سرخ اشاره کنیم. از ترکیب این بوها برای ساخت عطرهای روزانه استفاده می‌شود. به همین دلیل می‌توان از این عطرها نه فقط در تابستان بلکه همهٔ روزهای سال استفاده کرد.

 

معرفی بهترین عطرهای تابستانه

در ادامه بهترین عطرهای مناسب فصل تابستان را به شما معرفی می‌کنیم.

ادکلن « Montblanc Individuel»

Montblanc Individuel

این ادکلن در سال ۲۰۰۳ به بازار عرضه شد و هواداران بسیاری دارد. این محصول لزوما به عنوان یک ادکلن شناخته نمی‌شود، با این وجود عطر آن عالی است. رایحهٔ چوب صندل و عطری شرقی را با استفاده از این ادکلن حس می‌کنید. علاوه بر تابستان برای فصول دیگر سال هم می‌توانید از آن استفاده کنید. نت‌های بالایی آن شامل آناناس، گشنیز، رزماری، دارچین، اسطوخودوس، برگ درخت توت، نعنا، ترنج و هل است. نت‌های میانی: شکوفه‌ پرتقال، گل بنفشه، یاسمن و شمعدانی؛ نت‌های پایه: چوب صندل، عنبر، پاچولی، مشک، تمشک، وانیل، شکلات تلخ، خزهٔ بلوط و وتیور.

ادکلن « Acqua di Parma Blu Mediterraneo»

Acqua di Parma Blu Mediterraneo

این محصول در سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه شد اما بد نیست بدانید که شرکت ایتالیایی آن بیش از صد سال قدمت دارد. در این محصول پنج عطر قرار داده شده است. هرکدام از این بطری‌ها نام یک مکان خاص در مدیترانه را به خود اختصاص داده‌اند. خنکای نسیم دریا در سواحل ایتالیا را با این عطرها احساس می‌کنید. این عطر مناسب فصل تابستان است و رایحه‌ای سبک و فوق‌العاده ظریف دارد.

نت‌های بالایی: راحیهٔ ترنج و مرکبات. نت‌های میانی: رایحهٔ زنجبیل قرمز، کاج و گل‌های معطر. نت‌های پایه: وتیور، گیاه بنزوئین و مشک.

 

ادکلن« Creed Aventus»

Creed Aventus

احتمالا قبل هم نام «Creed Aventus» را شنیده‌اید، زیرا جزو محبوب‌ترین عطرهایی است که در یک دههٔ اخیر عرضه شده. این ادکلن در سال ۲۰۱۰ تولید شد و به یکی از محبوب‌ترین محصولات این برند تبدیل شده‌است. حتی بعضی منتقدان بر این باور هستند که این عطر بهترین رایحهٔ تولید شده تابه‌حال است.

نت‌های بالایی: شاه‌توت، ترنج، سیب و آناناس. نت‌های میانی: گل رز، توس خشک، یاسمن و پاچولی. نت‌های پایه: خزهٔ بلوط، مشک و وانیل.

 

 

ادکلن « Tom Ford Neroli Portofino»

Tom Ford Neroli Portofino

عطری کاملا منحصربه‌فرد با رایحه‌ای فوق‌العاده. عطر و بوی این محصول کاملا متفاوت است؛ ابتدا با رایحهٔ تند مرکبات همراه است، سپس با بوی گل‌های معطر متعادل می‌شود. اگرچه مردان هم می‌توانند از این ادکلن استفاده کنند، اما بیشتر مناسب خانم‌ها است. با توجه به طبع رو به گرمی که این عطر دارد مناسب استفاده در اواخر تابستان است تا با حسی خوب به استقبال پاییز بروید.

نت‌های بالایی: رایحهٔ ترنج، ماندارین، پرتقال، لیمو، اسطوخودوس، گل مینا، رزماری و گریپ‌فروت. نت‌های میانی: شکوفهٔ پرتقال آفریقایی، یاسمن، شکوفه نارنج و میخک. نت‌های پایه: کهربا، گیاه امبرته و گلپر.

 

ادکلن « Dolce & Gabbana Light Blue Pour Homme»

Dolce & Gabbana Light Blue Pour Homme

این ادکلن یکی از سبک‌ترین رایحه‌ها را در این طیف دارد. یک عطر مناسب فصل تابستان برای مردانی که بوهای دریایی را می‌پسندند. این محصول در سال ۲۰۰۷ در بازار عرضه شد و به شهرت فراوانی رسید.

نت‌های بالایی: سرو کوهی، نارنگی سیسیلی، گریپ‌فروت و ترنج. نت‌های میانی: رزماری، رز برزیلی و فلفل سیاه. نت‌های پایه: خزهٔ بلوط و مشک.

 

ادکلن « Floris London Bergamotto Di Positano»

Floris London Bergamotto Di Positano

این عطر به‌عنوان یک رایحهٔ مرکبات دریایی توصیف می‌شود. مانند بسیاری از عطرهای تابستانی، در ساخت این محصول از بوی خنک نسیم مدیترانه‌ای الهام گرفته شده است. این عطر مناسب فصل تابستان است. هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند از این ادکلن فوق‌العاده استفاده کنند.

نت‌های بالایی: ترنج، نارنگی و گیاهان دریایی. نت‌های میانی: چای سبز، شکوفهٔ پرتقال، وانیل و زنجبیل. نت‌های پایه: کهربا، عنبر، چوب صندل و وانیل.

ادکلن « Atelier Cologne Clementine California»

Atelier Cologne Clementine California در عطر مناسب فصل تابستان

این عطر در سال ۲۰۱۶ توسط «خانهٔ طراحی عطر» در پاریس ساخته شد و مخصوص خانم‌ها است. یک انتخاب ویژه برای هدیه دادن به مخاطب خاص شما.

نت‌های بالایی: نارنج، نارنگی و برگ درخت توت. نت‌های میانی: ریحان، فلفل سیاه و گیاه بادیان ستاره‌ای. نت‌های پایه: چوب صندل، درخت کاج و وتیور مناطق هائیتی.

 

ادکلن« Nishane Colognise Extrait de Cologne»

Nishane Colognise Extrait de Cologne

یک ادکلن خاص ترکیه‌ای که در سال ۲۰۱۳ تولید شده است. ریشهٔ این عطر برگرفته از حمام‌های سنتی ترکیه است که به مهمان‌ها عطر لیمو هدیه می‌دادند. رایحهٔ این محصول بر پایهٔ لیمو ساخته شده که هنوز هم پیچیدگی و خاص بودن خود را حفظ کرده است.

نت‌های بالایی: لیمو، ترنج، چای سبز و یاسمن. نت‌های میانی: گریپ‌فروت و زنبق. نت‌های پایه: وتیور، شکوفه بهارنارنج و مشک.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید