معرفی ۷ عطر مردانه مناسب فصل زمستان – در زمستان چه عطری بزنیم

زمستان است؛ سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت؛ سرها در گریبان است؛ کسی سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را … این شعر از اخوان ثالث به خوبی حال و هوای غم انگیز و سرد و پر از تنهایی زمستان را شرح می دهد. اما با یک عطر خوب می شود همه این سرماو تنهایی را پر از گرمی و حس خوب کرد. پس یک عطر مردانه مناسب فصل زمستان قبل از هر چیز باید گرم باشد. در این مطلب به طور مفصل توضیح دادیم که در زمستان چه عطری با چه رایحه ای بزنیم و ۷ عطر زمستانی مردانه را معرفی کرده ایم.

محبوب ترین عطرهای مردانه برای فصل زمستان

عطر مردانه مناسب زمستان قبل از هرچیز باید گرم باشد. در این قسمت به معرفی ۷ عطر مردانه برای فصل زمستان پرداخته ایم که قبل از هرچیز رایحه های گرم دارند. استفاده از این عطرها در فصل زمستان می تواند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد. پس اگر سردرگم هستید و نمی دانید باید در زمستان چه عطری بزنیم ادامه مطلب را بخوانید تا با هفت عطر زمستانی مردانه آشنا شوید.

عطر شماره یک: عطر Tom Ford Tobacco Vanille

عطر مردانه Tom ford tobacco vanille

تام فورد Tobacco Vanille عطری بسیار منحصر به فرد با رایحه تند و شرقی است. البته این عطر مخاطبان خاصی دارد و ممکن است برخی با رایحه آن خیلی حال نکنند. قدرت عطر توباکو وانیل بسیار بالاست و ماندگاری آن هم زبانزد خاص و عام است. رایحه ابتدایی تام فورد وانیل با برگ های تنباکو و وانیل شروع می شود و کم کم تند و کمی هم شیرین می شود.

عطر مردانه Tobacco Vanille در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد و ترکیبات آن شامل تنباکو، کاکائو، وانیل، برگ و شکوفه تنباکو می شود. این عطر تام فورد در دسته عطرهای چوبی قرار می گیرد و چون اسپرت است خانم ها هم می توانند از آن استفادهه کنند.

عطر شماره دو: عطر Bleu de Chanel Eau de Parfum

عطر مردانه بلو شنل

عطر بلو شنل چند سالی است که حسابی بین آقایان معروف شده است. این عطر در سال ۲۰۱۴ عرضه شد و از بهترین عطرهای کمپانی شنل محسوب می شود. عطر بلو شنل چوبی و معطر است و همین نت خاص آن را تبدیل به عطر زمستانی مردانه کرده است.

نت چوبی بلو شنل باعث شده است تا عطر گرمای بیشتری پیدا کند. با اینکه بلو شنل را می توان در بهار هم استفاده کرد، اما خاصیت عطر انگیز آن در فصل زمستان بیش از هر زمانی کار می کند. نت اولیه را ترکیبات لیمو، فلفل صورتی، ترنج، گشنیز، نعناع، آلدئیدها و گریپ فروت تشکیل می دهند.

در نت میانی و پایه هم خربزه، یاس، زنجبیل، جوز هندی، لبدانوم، پاچولی، چوب صندل، سرو، عنبر و بخور به مشام می رسند. ماندگاری بلو د شنل در فصل زمستان بسیار بیشتر از سایر فصول است.

عطر شماره سه: عطر ورساچه اروس «Versace Eros»

عطر مردانه ورساچه اروس

ورساچه اروس از آن عطرهای محبوب مردانه است که هر آقایی باید حتما یک بار امتحان کند. این عطر زمستانی مردانه قدرت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل به نام اروس خدای عشق در یونان باستان مزین شده است. البته با اینکه اروس اسطوره عشق و اروتیک بوده، عطر ورساچه اروس مناسب روزهای کاری است و در دسته عطرهای شب قرار نمی گیرد.

در توصیف این عطر گفته می شود که اروس برای مردانی طراحی شده که مستقلند و آقای خودشانند. این عطر در سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شد. رایحه های این عطر بسیار متفاوت و هیجان انگیزند. نعنا، سیب سبز و لیمو رایحه ابتدایی را تشکیل می دهند و در رایحه میانی ترکیب نت های شمعدانی و تونکا به مشام می رسد. در پایان هم نت وانیل و سرو بیش از سایر نت ها نمایان می شوند.

عطر شماره چهار: عطر پاکو رابان وان میلیون

عطر مردانه وان میلیون

مگر می شود لیستی از بهترین عطرهای مردانه تهیه کرد و خبری از عطر لاکچری وان میلیون یا ۱ میلیون نباشد. وان میلیون در سال ۲۰۱۶ میلادی به بازار عرضه شد. عطری چوبی که از نت های دارچین و پرتقال خونی و در نهایت تنباکو تشکیل شده است.

پاکو رابان عطری است گرم و تند و نت ابتدایی آن را دارچین و پرتقال خونی تشکیل می دهند. در نت میانی و پایانی رایحه های تنباکو، صمغ، تونکا و نعنا هندی به مشام می رسند. پاکو رابان مناسب مهمانی های شب است. عطری مخلوط از انواع ادویه و مرکبات که حسابی شما را در شب های سرد زمستان گرم می کند.

عطر شماره پنج: عطر دیور ساواج  DIOR SAUVAGE

عطر مردانه دیور ساواج

دیور ساواج عطر مردانه زمستانی است که اصالت فرانسوی دارد. پخش بوی این عطر در فصل زمستان به نهایت قدرت خود می رسد. رایحه ترنج در این عطر غالب است. در ادامه این عطر رایحه چوبی پیدا می کند. این عطر با تبلیغات گسترده جانی دپ به عنوان عطر جانی دپ بازیگر مشهور هالیوود به بازار عرضه شد.

ساواج از رایحه های وتیور، فلفل، پچولی و اسطوخودوس و شمعدانی تشکیل شده است. این عطر در مهمانی های شبانه زمستانی به خوبی می تواند شما را به چهره شماره یک مهمانی تبدیل کند.

عطر شماره شش: عطر کرید اونتوس  CREED AVENTUS EAU DE PARFUM

عطر مردانه کرید اونتوس

کرید اونتوس از عطرهای محبوب مردانه در فصل زمستان است. این عطر رایحه ای تلخ و خنک دارد و در سال ۲۰۱۰ از کمپانی محبوب کرید به بازار عرضه شد. این عطر از رایحه های بی نظیر و بانو پسند توت سیاه، ترنج و سیب و آناناس تشکیل شده است.

عطری بسیار میوه ای که در فصل سرد زمستان طراوت و شادابی و تازگی بهار را در حس و حال شما و اطرافیانتان بیدار می کند. کرید اونتوس به معنی موفقیت است و ناپلئون بناپارت آیکن و نماد این عطر شده است.

عطر شماره هفت: عطر هوگو باس BOSS BOTTLED BY HUGO BOSS

عطر مردانه هوگو باس

عطر مردانه هوگوباس آخرین عطری است که به عنوان عطرهای زمستانی مردانه در این پست معرفی می شود. این عطر شامل میوه های سیب و مرکبات است. رایحه شیرین و گرم گل شمعدانی، دارچین و میخک سایر نت های هوگوباس را تشکیل می دهند.

همچنین در رایحه پایه این عطر ترکیبات تند و خشک چوب صندل، وتیور، سرو، چوب زیتون، عنبر و مشک به مشام می رسند. با توجه به گرم بودن نت های عطر و چوبی بودن بسیار آن فصل زمستان اولین و بهترین پیشنهاد برای استفاده از آن است.

ویژگی عطرهای زمستانه برای آقایان

یکی از دلایل اینکه آقایان در فصل زمستان باید از عطرهای زمستانه استفاده کنند این است که عطرهای ملایم تابستانه در زمستان کارکرد مناسبی ندارند. با سرد شدن هوا پوست انسان خشک تر می شود و در نتیجه تعریق کمتر بدن عطرها باید رایحه قوی تری داشته باشند.

به همین دلیل عطرهای با نت پایه قوی تر و پخش بو و ماندگاری بیشتر در فصل زمستان کارایی بیشتری پیدا می کنند. عامل دیگر بر می گردد به احساسات آقایان. در فصول گرم تر مثل تابستان حس و حال تفریح و آرامش در آقایان بیشتر است، در مقابل زمستان همانطور که اخوان ثالث شرح داده فصلی خاکستری و غمگین است و به همین دلیل طراوت و شادابی عطر باید بیشتر باشد.

با توجه به اینکه در فصل زمستان لباس زیاد می پوشیم پس باید عطر زمستانی آقایان قدرت پخش بو و ماندگاری بیشتری هم داشته باشد. پس با این حساب در انتخاب عطر زمستانی مناسب آقایان باید به قدرت پخش بو، ماندگاری و طراوت آن توجه کنید. عامل بعدی هم نت های عطر زمستانی است که باید در نظر گرفت. در بخش بعدی این نت ها را معرفی کردیم.

نت های رایج در عطرهای زمستانه

از نظر روانشناسی هم زمستان یادآور بوی چوب، آتش و میوه های زمستانی است، پس به دنبال عطرهایی با همین نت ها باشید. نت های چوبی، تند، تنباکو، چرمی و میوه ای اصلی ترین نت های عطرهای مردانه زمستانی اند.

توجه به نت پایه در فصل زمستان بیش از هرچیز اهمیت دارد و به همین دلیل عطرهای مردانه با نت پایه چوبی در فصل زمستان بیشترین کاربرد را دارند. به طور کلی می توان گفت عطرهای زمستانی دارای نت های گرم، فلفلی، نت های قوی مثل سرو، مشک، چرم و تنباکویی هستند.

در این مطلب هدف ما معرفی عطرهای مردانه مناسب فصل زمستان بود. اما بهترین راهنما برای خرید عطر مردانه زمستانی خود شما هستید. پس از شما خواهشمندیم در انتهای این مطلب از تجربه خود در استفاده از عطرهای مردانه بگویید و نظرات خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید